Фотовиставка «В об’єктиві – Миколаївщина багатонаціональна - 2»

Вступне слово

На фотовиставці представлено 30 фотографій фестивалю, зроблених протягом його історії і 30 фотографій представників 6 національних спільнот – результат насичених фотосесій, які  тривали влітку й восени.

Мета цього проекту – за допомогою камери передати культурні особливості й традиції різних народів, представники яких здавна й не так давно мешкають на Миколаївщині. У цих фотографіях –  краса й натхнення, творчість й різнобарв’я етнічних культур Північного Причорномор’я, вони дають змогу більше дізнатися про тих, хто живе поруч з нами, а ще дарять і велику естетичну насолоду, адже були зроблені з любов’ю.

Автор ідеї й ініціатор її втілення в життя – миколаївська фотохудожниця Ольга Волкова. Ось її враження від роботи над проектом:

«Особисто для мене це виглядало як калейдоскоп. Кружляння національностей, орнаментів, квітів, осіб, яскравих, колоритних, дуже самобутніх. Вони складалися в об’єктиві в красиві картинки, від яких ще в процесі зйомки і навіть до неї вже перехоплювало дух. Спочатку занурюєшся в одну культуру, а потім вже інша, не менш прекрасна. Нехай це не завжди було просто: знайти сюжет, локацію для зйомки, підібрати моделей і костюми (деякі зйомки скасовувалися багато разів), але це було здорово! Як гарно, що живучи тут, у цьому місті на півдні України, ви всі продовжуєте зберігати й любити свої традиції і культуру свого народу. Адже, за суттю, цей проект про Любов і Єдність. Про любов до своїх національних витоків, культурного коріння, про любов до людей у ​​всьому їхньому різноманітті, про те, що хоч ми всі різні, але все одно – єдині».

Учасники фотовиставки:

  • Студенти з Індії ЧНУ ім. П. Могили.
  • Миколаївське обласне товариство-земляцтво «Дагестан».
  • Миколаївська мусульманська релігійна громада.
  • Національно-культурне об’єднання молдован Миколаївщини «Каса Маре».
  • Миколаївське обласне товариство турків-месхетинців «Ніат».
  • Обласна організація азербайджанської молоді Миколаєва.

А також фото різних років (1995 – 2019 рр.) зі всеукраїнського фестивалю національних культур «Дружба».